Harestua

Back Bo på Harestua Skole Elevredaksjonen: Restaurant og matfag på besøk

Elevredaksjonen: Restaurant og matfag på besøk

  • PDF

alt

Vi på 9. trinn fikk onsdag 27. april besøk av infoteam for restaurant og matfag. Infoteamet besto av lærere, elever og lærlinger fra restaurant og matfag, i tillegg var kjøkkensjefen på Randsvangen hotell der. De kom for å informere oss om valgmuligheter innenfor linjen, og hva man kan bli når man går restaurant og matfag.

Baker, konditor, kokk, servitør er bare noen av mulighetene. Det er utrolig mye å velge mellom. Det er mye praktisk arbeid på skolen og gjennom utplassering i bedrifter. Det er veldig viktig med puktlighet og lite fravær. Det er det arbeidgiveren ser på når man søker jobb. Det var gøu å se hvor glad kjøkkensjefen var i jobben sin.

 

Vi synes det er veldig bra at de tok seg tid til å komme til oss for å informerer oss. Det gjør at vi vet mer om hva vi kan velge til videregående. De fleste syntes at det så ut som en spennende og et morsomt utdanning.

Sist oppdatert onsdag 04. mai 2011 20:53


TIPS OSS

E-post: post@harestua.info

KONTAKT OSS

E-post: post@harestua.info

Postadresse:
Innovasjon Hadeland AS
Hadelandsvegen 853, 2743 Harestua

 

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Vanja S. Krakk
E-post: vanja@harestua.info

MARKED/ANNONSER

Kontakt: Nina Berge
E-post: nina@harestua.info

OPPHAVSRETT

Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
harestua.info/Innovasjon Hadeland AS er er ikke ansvarlig for eksterne sider.

Løsningen er levert av Titan IT AS
Share/Save/Bookmark