Harestua

Back Bo på Harestua Stedsutvikling Nye Harestua stasjon

Nye Harestua stasjon

  • PDF

Fra Rådmannens BLOGG:

Om ti, tyve år vil Harestua se vesentlig annerledes ut enn i dag. Arbeidet med den utviklingen pågår i disse dager gjennom planreguleringen av det som er omtalt som Harestua Sentrum. En viktig brikke i denne utviklingen er toget som veien for sosial og arbeidsmessig pendling til Oslo.  

Tanken bak å etablere èn stasjon på Harestua er slik jeg oppfatter det firedelt.

  • Sentralt beliggende for veksten de neste 20 årene.
  • Bedre tilgangen til stasjonen gjennom utbedring av tilførselsvei, parkeringsareal og sikker adgang til plattformene.
  • Skape mulighet for at også fremtidens tog stopper ofte på Harestua. Spor for møtende tog gjør også avviklingen enklere.
  • Besøkende til Harestua, som en bilfri tilgang til marka, både vest og østover.

I dag er det litt under to km mellom de to stasjonene. Noen må gå hele den strekningen for å komme til den nye stasjonen. Slik jeg ser det er den ulempen mindre enn fordelene nye Harestua stasjon skaper. Alternativ å ha to stasjoner reduserer muligheten for at jernbaneverket og NSB lager nye Harestua stasjon.

Sist oppdatert tirsdag 16. februar 2010 17:16


TIPS OSS

E-post: post@harestua.info

KONTAKT OSS

E-post: post@harestua.info

Postadresse:
Innovasjon Hadeland AS
Hadelandsvegen 853, 2743 Harestua

 

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Vanja S. Krakk
E-post: vanja@harestua.info

MARKED/ANNONSER

Kontakt: Nina Berge
E-post: nina@harestua.info

OPPHAVSRETT

Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
harestua.info/Innovasjon Hadeland AS er er ikke ansvarlig for eksterne sider.

Løsningen er levert av Titan IT AS
Share/Save/Bookmark